Dřevěné briketky Bradley

Tajemství udíren Bradley spočívá v chuti schované v dřevěných briketkách Bradley. Při jejich výrobě jsou použity piliny z tvrdých druhů dřeva. Tyto piliny jsou slisovány dohromady za správné hustoty při přesně kontrolovaném tlaku. Chuť uzených pokrmů se výrazně liší podle toho, který druh dřeva byl použit.

  • Olšové a javorové briketky dodají silnou a výraznou chuť, která se hodí zejména k uzení mořských plodů, šunky či slaniny.
  • Silnější a výraznější chuť mesquite - (keř rodu prosopis) a ořechu jsou vhodné pro uzení hovězího a vepřového, zejména pak vepřové plece nebo hovězí hrudi.
  • Dřevo jabloně a třešně sladší a jemnější chuť kouře, který je velmi vhodný pro uzení drůbežího masa nebo zvěřiny.

Náklady na hodinu uzení se pohybují okolo 25kč

Dřevěná briketka BradleyUdírna Bradley spaluje jednu briketku po dobu 20ti minut. Produje přitom čistou chuť dřeve v chladném kouři. Jakmile je jedna briketka douzena, generátor kouře ji automaticky odsune do misky s vodou, čímž zabrání nežádoucímu přepalování popele. Následně si ze zásobníku natáhne další briketku, čímž automaticky udržuje proces uzení v chodu.

Při spalování briketky nevzniká hoření, čímž je zachována ryzí chuť vybraného dřeva. Pokud by došlo k vyšší teplotě spalování dřeva, začaly by vznikat nežádoucí plyny a splodiny z hořících pryskyřic. K tomuto ovšem nedochází v udírnách Bradley, takže nemusíte mít obavu, že by tyto nežádoucí jevy narušili dokonalou chuť vašich uzených pokrmů.

Nejen, že při spalování briketek je eliminováno nežádoucí teplo, kouř produkovaný udírnami Bradley tímto způsobem je čtyřikrát čistší než kouř identické třísky spálené na plotně.

Udírny Bradley spotřebují jednu briketku za dobu cca 20ti minut. Při této rychlosti se pohybují operativní náklady na jednu hodinu provozu okolo 25kč.

Příchutě: Olše, Třešně, Ořech, Javor, Mesquite - prosopis, Dub, Pekanový ořech, Speciální směs Bradley.

E-shop Eshop Kamofish.cz

Udírnu Bradley Smoker můžete zakoupit v e-shopu  KamoFish.cz.

  • Příchutě: Olše Jaboň Třešeň Ořech Javor Mesquite Pekan Směs Bradley
  • Složení: Briketky Bredley jsou vyráběny z prvotřídního tvrdého dřeva bez přísad. Testy prováděné Technologickým institutem univerzity v Britské kolumbii prokázaly, že briketky produkují kouř čtyřikrát čistší než je kouř který produkují obyčejné piliny rozpálené na plotně.
  • Dostupnost: Balení v krabících po 48 kusech - 16hodin kouře nebo v balení po 120 kusech - 40hodin kouře nebo 60 kusů briketek různých příchutí - 20hodin kouře.

Briketky Bradley